slovenská verze duovac

Centrální vysavače DUOVAC 

 
 
800 139 076 Po-Čt: 8-17 h, Pá 8-15 h E-mail: podpora@newag.cz
 

Základní informace

Co to je centrální vysavač?

Centrální vysavač je výkonný vysavač, s motorem průmyslové kvality, který je zavěšen na stěně ve sklepě, garáži, ve skříni, na toaletě, nebo jiné technické místnosti. Od něho je vedeno speciální potrubí k jednotlivým vysavačovým zásuvkám, které jsou rozmístěné tak, aby hadice, která je dlouhá 8-10 m (podle potřeby), dosáhla všude, kde je potřeba vysávat. Systém se spouští pomocí ovládacího okruhu 24 V, jehož vedení je taženo spolu s trubním rozvodem centrálního vysavače. Veškerý nasátý vzduch, projde potrubím až do centrální jednotky a po přefiltrování je vyfouknut mimo dům. Tímto jednoduchým principem můžeme tvrdit, že centrální vysavače jsou nejlepší v boji s prachem, alergeny a oblíbenými (neoblíbenými) roztoči. Trubky a tvarovky jsou speciální a velmi přesné s průměrem 50,8 mm. Použití třeba potrubí pro odpad vody o průměru 50 mm se nedoporučuje. Přechody a tvar není navržen pro vysokorychlostní sání a ztráty výkonu by mohly degradovat jednu z hlavních předností centrálních vysavačů, kterou je výkon.

 

Slyšela jsem, že centrální vysavač je skvělá věc, ale co cena? 

Bohužel, stále hodně lidí si myslí, že centrální vysavač je něco luxusního, co si nemůže dovolit každý. Naštěstí je tomu právě naopak. Cena za kompletní systém do středního rodinného domu pořídíte včetně montáže, vysavačové jednotky, příslušenství a hadice do 30.000,- Kč 

 

Chtěli bychom opravdu kvalitní vysavač, aby vydržel. Dneska všude prodávají spotřební zboží, které dlouho nevydrží.

U DUOVACU jste v tom případě správně. Kanadský výrobce si je vědom, že tyto trendy přicházejí i mezi dříve velmi solidní výrobky, které se vyznačovaly robustní konstrukcí z hodnotných materiálů. Plasty umožňují vymyslet design, udělat výrobek atraktivní, ale za cenu zkrácené životnosti, která je dána vlastnostmi plastů. DUOVAC jde cestou poctivé kovové konstrukce, z ušlechtilých kovových materiálů s kvalitními motory značek AMETEK s dvou a třístupňovými turbínami s nezávislým chlazením, které se používají v průmyslových vysavačích. To vše je doplněno chytrou elektronikou. Od června 2010 bude firma DUOVAC poskytovat doživotní záruku na novou řadu výrobků a 5 let na hadice a příslušenství. Jde o unikátní přístup na trhu.

 

Proč centrální vysavač nevíří prach?

Protože vše co nasajete hadicí, projde přes trubní rozvod až k vysavačové jednotce a pak je po přefiltrování nasávaný vzduch vyfouknut ven mimo obytné prostory.

 

Je centrální vysavač hlučný?

Ne není. Na rozdíl od vysavačů přenosných, kdy při úklidu je vysavač stále s vámi v uklízené místnosti, je centrální vysavač umístěn někde jinde. Nejčastěji ve sklepě, garáži, nebo jiné technické místnosti. Ten pak není za jedněmi a více dveřmi prakticky slyšet.

 

Je potřeba si pořizovat centrální vysavač, když mám všude plovoucí podlahy? 

I na plovoucích podlahách se usazuje prach. Je mnohem jednoduší vytáhnout ze skříně pouze hadici od vysavače a použít vhodný nástavec na hladké podlahy. Díky centrálnímu vysavači se účinně zbavíte prachu, protože se vám nevrací zpět do místnosti, ale odchází potrubím k centrální vysavačové jednotce. 

 

Na internetu jsem nalezl mnoho firem, které nabízejí centrální vysavače nebo se problematiky centrálních vysavačů nějak dotýkají. Na jaké firmy se mám obrátit pokud mám zájem o nabídku?

Centrální vysavače jsou dnes téměř standardní vybavení rodinných domů a firem, které tuto technologii prodávají je stále více. S poptávkou na centrální vysavač doporučujeme kontaktovat přímo dovozce. Dovozce je většinou zárukou, že o Vás bude dobře postaráno. Doporučí Vám spolehlivého obchodníka v daném regionu, který se Vám bude ochotně věnovat. V případě distribuce centrálních vysavačů DUOVAC je péče o zákazníka naší prioritou.

 

Stavíme si skromný rodinný dům a nebudeme mít dostatek prostředků na nákup centrální jednotky. Lze rozdělit dodávku systému na dvě etapy?

Ano, samozřejmě a navíc je to zcela běžné! Hodně našich zákazníků si nejprve nainstaluje, nebo nechá nainstalovat trubní rozvod pro centrální vysavač a někdy až po několika letech dokompletují systém o centrální vysavačovou jednotku. O to větší překvapení je čeká, když zjistí, že centrální vysavač DUOVAC mohou pořídit za stejné peníze a navíc v lepší výbavě, než před lety.

 

Jednou z věcí, kterou určitě chci ve svém domě je centrální vysavač. Můj známý má centrální vysavač DUOVAC řadu let a je s ním maximálně spokojen. Protože to je již hodně dlouho, nemá kontakt na realizační firmu. Na koho spolehlivého se mám ve svém regionu obrátit?

Kontaktujte prosím přímo firmu Newag, tam Vám doporučí spolehlivého obchodního partnera.

 

Na veletrhu v Brně mě zaujaly Vaše nové agregáty s doživotní zárukou. Rád bych si sací agregát DUOVAC pořídil, ale mám obavy, že v tom bude nějaký háček například v podobě drahých servisních prohlídek.

Drahých servisních prohlídek se v žádném případě nemusíte obávat. Prodloužená záruka na sací agregát není omezena povinnou servisní prohlídkou. Na trhu centrálních vysavačů je v současné době řada firem a kanadský dodavatel, firma Nuera chce tímto krokem zdůraznit, že jí při výrobě jde skutečně o kvalitu. Kontaktujte prosím nejbližšího autorizovaného prodejce DUOVAC, podrobnosti záruky Vám jistě vysvětlí.   

 

Koupil jsem rodinný dům, kde je nainstalovaný potrubní rozvod. Nevím, kde přesně jsou zásuvky a kdo potrubí realizoval. Jak mám postupovat, když chci centrální vysavač?

V tomto případě doporučujeme požádat renomovanou firmu, která má s centrálními vysavači zkušenosti. Prověří těsnost potrubí, správnost instalace a navrhne optimální sací agregát.

 

Musí mi namontovat centrální vysavač odborná firma?

Montáž vysavače je velmi jednoduchá. Když pomineme fakt, že stále máme rozdíl mezi základní sazbou DPH a zvýšenou sazbou 10%, což není zanedbatelná částka. Pokud máte dům kolaudovaný k trvalému bydlení, může být výhodnější a bezstarostnější dodávka na klíč od autorizované firmy. Jinak vám rádi dodáme veškerý potřebný materiál, návod na instalaci a v případě potřeby i odborné rady.

 

Proč mám investovat do centrálního vysavače, když si můžu koupit vysavač přenosný?

Hlavní výhodou centrálního vysavače je, že dokonale odstraní i ty nejmenší prachové částice. Systém filtrace funguje tak, že nečistoty jsou zachyceny v odpadní nádobě a přefiltrovaný vzduch je vyveden mimo objekt. Právě vyfukovaný vzduch obsahuje určité procento prachových částic a díky skutečnosti, že se nevrací zpět do místnosti, se výrazně zvyšuje účinnost úklidu. Levné vysavače navíc nemají příliš kvalitní filtraci a poměrně hodně prachu se v průběhu vysávání vrací zpět do místnosti. Centrální vysavač si navíc pořizujete na celý život a vynaložená investice se Vám brzy vrátí.

 

Mám většinou pevné podlahy, potřebuji vůbec centrální vysavač?

Pevné podlahy jsou v současné době nejrozšířenějším typem podlah. Vysáváním nevíříte prach a vysajete jej dokonale i z rohů a spár. Jsou to především plovoucí podlahy a dlažba, kde jsou nečistoty ihned vidět. Při použití centrálního vysavače se významně sníží četnost úklidu. Navíc pomocí různých typů nástavců můžete vysávat i například sedací soupravu, elektroniku nebo špatně přístupná místa.

 

Myšlenka centrálního vysavače se mi líbí, ale již bydlím. Lze systém instalovat do hotových objektů?

Samozřejmě. Právě instalace do hotových objektů jsou v současné době aktuální téma. V hotovém objektu lze využít například nefunkční komínový průduch, vést potrubí v rohu místnosti, kde to je s estetického hlediska možné nebo lze použít lištu, případně využít vedení v podhledu apod. V případě realizace centrálního vysavače do hotového objektu doporučujeme vždy kontaktovat prodejce s dostatečnými zkušenostmi v oboru centrálních vysavačových systémů.

 

Lze centrální vysavač DUOVAC nainstalovat i do dřevostavby?

Ano, je to asi nejjednodušší konstrukce, pro kterou byl vlastně centrální vysavač v Kanadě poprvé konstruován. V Kanadě a Spojených státech jsou dřevostavby nejtypičtější stavební konstrukcí a je poměrně jednoduchá i dodatečná montáž do již obývaného a dokončeného domu.

 

Není manipulace s hadicí příliš složitá?

Teprve ten, kdo centrální vysavač začne používat, tak může potvrdit, že není. Zjistíte pak, že najednou můžete vysávat i schody, že se vám vysavač nezasekne za každým rohem, nespadne na prahu u dveří a že už nehledáte za skříní elektrickou zásuvku pro připojení a navíc nebojujete s přívodní šňůrou, hadicí a všemi nástavci dohromady při vracení přístroje zpátky do skříně. Hadice centrálního vysavače je oproti tomu lehká a přes délku kolem 9 m je velmi pohodlné, většinou z jedné zásuvky, vysát celé patro domu. U nových sad příslušenství je navíc ve standardní výbavě i látkový potah na hadici, který je velmi šetrný k nábytku a dveřním rámům.

 

Můžete mi zajistit, že dodavatel centrálního vysavače DUOVAC dobře odvede svoji práci?

Dobrý den, ohledně realizace centrálního vysavače se můžete obrátit na naše firemní pobočky nebo na autorizované obchodní partnery. Newag, spol. s r.o. jako distributor je na trhu od roku 1993 a prodejci DUOVAC mají v oboru dostatečné zkušenosti. Navíc v každém regionu máme obchodního partnera, který se věnuje prodeji centrálních vysavačů řadu let a má potřebné zkušenosti. Kvalita provedení a péče o zákazníky je pro nás mimořádně důležitá a tak věřím, že s našimi službami nebo službami našich obchodních partnerů budete spokojena.

 

Kdy bude vynalezen takový vysavač, abych nemusela nic dělat?

Takový centrální vysavač v nabídce zatím nemáme, ale pracujeme na tom.... :-)

 

Stavím menší rodinný dům. Jaký je nejlevnější vysavač?

Pokud máte menší rodinný dům, můžete centrální vysavač pořídit velmi levně (např. 25 - 30 000 Kč za celý systém). Obecně je ale vždy vhodnější provést kalkulaci na základě konkrétního půdorysu. Při orientaci na co nejnižší cenu však pozor na kvalitu sacích agregátů!

 

Je potřeba mít zásuvku centrálního vysavače v každé místnosti?


Ne, není. Ani to nedoporučujeme, protože byste přišli o jednu z hlavních výhod centrálního vysavače, kterou je snadná manipulace. Záleží na velikosti domu, ale pro většinu rodinných domů se zastavěnou plochou do 120m2 postačí jedna zásuvka na celé patro.

 

Je potřeba mít vždy výdech přefiltrovaného vzduchu mimo objekt?

Pokud možno ano, protože tím si jednoduše dokážete ohlídat víření prachu v obytných místnostech. Je to nejzákladnější výhoda centrálních vysavačů oproti těm přenosným. Na druhou stranu ale tam, kde to není absolutně možné, jako třeba u bytů a díky dispozici místností s velkou vzdáleností vysavačové jednotky od obvodového zdiva, nebo střechy domu, je lepší přefiltrovaný vzduch vyfouknout do nebytové místnosti, než zpět do ložnice, nebo obývacího pokoje.

 

Mám doma nainstalovaný centrální vysavač asi 15 let a firma, která instalaci prováděla již neexistuje. Nyní řeším servis a nevím na koho se obrátit.

Klidně můžete kontaktovat prodejce centrálních vysavačů DUOVAC nebo přímo dovozce, firmu Newag, která působí na trhu od roku 1993 a má v odvětví bohaté zkušenosti. Zcela jistě Vám při řešení Vašeho problému pomůžeme.

 

Mohu si centrální vysavač nainstalovat sám?

Centrální vysavač je možné si nechat nainstalovat nebo si ze zakoupeného materiálu instalaci provést svépomocí. Proškolení prodejci centrálních vysavačů DUOVAC Vám rádi poradí, jaká varianta je pro Vás výhodnější.

 

Stavím menší rodinný penzion a rád bych v něm měl centrální vysavač. Jak mám postupovat?

Instalace centrálního vysavače znamená v případě penzionů vedle efektivního úklidu významnou úsporu provozních nákladů. Je však nezbytné provést vhodný technický návrh. Pokud by měl objekt podlahovou plochu větší než 1 000 m2, je vhodnější využít komerční centrální vysavač. Při nesprávném návrhu hrozí riziko zvýšené poruchovosti, proto se obracejte vždy na firmu s dostatečnými zkušenostmi. Centrální vysavače DUOVAC jsou instalovány v řadě penzionů a restaurací. Jejich provozovatelé jsou s centrálním vysavačem vždy spokojeni.

 

Musí být centrální vysavač pro RD součástí prováděcího projektu? Kolik případně takový projekt stojí?

Řešení centrálního vysavače nemusí být součástí prováděcího projektu. U větších objektů je někdy projekt centrálního vysavače vyžadován. V takovém případě Newag, jeho pobočky a obchodní partneři vypracují projektovou dokumentaci zdarma nebo za režijní náklady.

 

Na veletrhu v Brně se mi dostal do ruky konkurenční prospekt, kde se porovnávají vysavače příslušné značky a běžné vysavače. Přiznám se, že se mi takový způsob kampaně není sympatický a tuto značku jsem ze svého výběru ihned vyřadil. Jak si mám ale správně vybrat?

Nejvhodnější je obeslat půdorysy Vašeho RD jednotlivým prodejcům. Doporučuji se orientovat na zavedené obchodníky a produkty, které mají dlouhou životnost, abyste nebyl po nějaké době nucen koupit si nový vysavač. Kromě ceny pak porovnávejte zejména sací agregáty a nabízené příslušenství.

 

Chtěl bych si pořídit centrální vysavač do svého domu, kde budu mít zároveň dílnu. Je možné i tam centrální vysavač využít?

Dobrý den, ve Vašem případě doporučujeme kontaktovat nejbližšího odborného prodejce DUOVAC. Záleží na tom, jak často by se v dílně vysávalo. Pokud by byl centrální vysavač v provozu více hodin denně, je vhodnější použít sací agregát pro komerční využití. Může se ale stát, že potřebujete uklidit pouze nárazově. V takovém případě lze použít klasický sací agregát DUOVAC. Otázkou jsou rovněž nečistoty, které budete vysávat. Pokud by se jednalo o mastný prach, popel nebo jinak problematické nečistoty, doporučuji vysávat v dílně s předřazenou separační nádobou.

 

Zaujala mě Vaše nabídka na sací agregáty s doživotní zárukou. Jsme v Čechách a tak jsem přesvědčen, že to bude stát něco navíc.

Dobrý den, sací agregáty s doživotní zárukou skutečně nabízíme a rozhodně se nemusíte bát žádných dalších poplatků. Tímto krokem chce kanadský výrobce centrálních vysavačů upozornit na skutečnou kvalitu a dlouhou životnost centrálních vysavačů DUOVAC.

 

Mohu se zeptat, zda se dají ještě zakoupit starší zlevněné modely centrálních vysavačů Duo Vac? Budou se ještě dále nabízet?

Dobrý den, v současné době probíhá doprodej modelů starší řady pouze s pětiletou zárukou. Co se týká zlevněných modelů, SYM-523E-C je již téměř vyprodaný. Tak jak se bude zboží doprodávat, bude postupně mizet z naší nabídky.