slovenská verze duovac

Centrální vysavače DUOVAC 

 
 
800 139 076 Po-Čt: 8-17 h, Pá 8-15 h E-mail: podpora@newag.cz
 

Užívání centrálního vysavače

Je centrální vysavač hlučný?

Ne není. Na rozdíl od vysavačů přenosných, kdy při úklidu je vysavač stále s vámi v uklízené místnosti, je centrální vysavač umístěn někde jinde. Nejčastěji ve sklepě, garáži, nebo jiné technické místnosti. Ten pak není za jedněmi a více dveřmi prakticky slyšet.

 

Jaká je prevence proti případnému ucpání potrubí?

První koleno za zásuvkou má 90° a poloviční poloměr oproti ostatním tvarovkám, které jsou použity dál a na jiných místech potrubního rozvodu. Pokud vysátý předmět projde zásuvkou, máte jistotu, že projde potrubím až do odpadní nádoby agregátu.

 

Na veletrhu v Brně mě zaujaly Vaše nové agregáty s doživotní zárukou. Rád bych si sací agregát DUOVAC pořídil, ale mám obavy, že v tom bude nějaký háček například v podobě drahých servisních prohlídek.

Drahých servisních prohlídek se v žádném případě nemusíte obávat. Prodloužená záruka na sací agregát není omezena povinnou servisní prohlídkou. Na trhu centrálních vysavačů je v současné době řada firem a kanadský dodavatel, firma Nuera chce tímto krokem zdůraznit, že jí při výrobě jde skutečně o kvalitu. Kontaktujte prosím nejbližšího autorizovaného prodejce DUOVAC, podrobnosti záruky Vám jistě vysvětlí.   

 

Mohu vysávat s centrálním vysavačem popel z krbu?

Popel z krbu doporučujeme vysávat s předřazenou separační nádobou před zásuvkou. Do potrubí by se popel neměl dostat.

 

Lze vysávací hadice mezi sebou propojovat?

Ano. Pro propojení hadic bez vypínače existujen spojka. Hadice s vypínačem lze zapojit jednu do druhé. V tomto případě je vypínač vyřazen z provozu a hadice potom pracuje, chová se úplně stejně jako hadice bez vypínače.

 

Omezuje délka potrubí výkon vysavače?

Ano, částečně. Mnohem více však omezuje rychlost proudění vzduchu, pokud je výfukové potrubí delší, než 2m. Proto doporučujeme umístit vysavačovou jednotku na obvodové zdivo a výfuk vyvést rovnou ven skrz zeď. Pokud to není možné, je vhodné použít výfukové potrubí většího průměru, minimálně 80mm. Jinak délce sacího potrubí se vždy přizpůsobí výkon navržené sací jednotky. Centrální jednotky DUOVAC mají minimální sací výkon 500 Airwatů a to stačí na 30 sacího potrubí.

 

Mám většinou pevné podlahy, potřebuji vůbec centrální vysavač?

Pevné podlahy jsou v současné době nejrozšířenějším typem podlah. Vysáváním nevíříte prach a vysajete jej dokonale i z rohů a spár. Jsou to především plovoucí podlahy a dlažba, kde jsou nečistoty ihned vidět. Při použití centrálního vysavače se významně sníží četnost úklidu. Navíc pomocí různých typů nástavců můžete vysávat i například sedací soupravu, elektroniku nebo špatně přístupná místa.

 

Musím si do centrálního vysavače kupovat filtry, aby fungoval?


Centrální vysavače DUOVAC jsou vybaveny stálými filtry, které není potřeba měnit. Navíc, v každém novém vysavači najdete i vak z papíru, nebo ze speciálního filtračního materiálu, který slouží jako ochrana vysavače před jemným prachem, často nevědomky vysátém po dokončení stavby nového domu. Filtrační vak má zpravidla objem kolem 20l a pokud uživatel preferuje jednoduchou výměnu vaku, proti vysypání nádoby do odpadu, může jej měnit a používat po celou dobu užívání centrálního vysavače. Papírový filtrační vak má také svoji výhodu, pokud centrální vysavač je nainstalován v bytě, nebo půdní vestavbě a uživatel si chce vzít plný vak cestou ven a nechce se vracet domů s vysypanou nádobou. Pokud po prvním zaplnění vaku jej vyjmete z vysavače a nevložíte na místo něho nový, tak se vůbec nic nestane, protože základní filtr vysavače bude dostatečně kvalitně oddělovat prach od vzduchu a navíc máte u většiny centrálních vysavačů DUOVAC možnost vyprat základní filtr v automatické pračce.

  

Chtěl bych si za pěkného počasí vysát centrálním vysavačem auto před domem, máte nějakou zásuvku, která je vhodná k instalaci na fasádu domu?


Takové požadavky řešíme dvěma způsoby. Většinou vždy vyvedeme jednu zásuvku co možná nejblíže k místu, kde si po otevření dveří, nebo garážových vrat můžete připojit vysavačovou hadici, která díky své délce okolo 9m většinou dosáhne k zaparkovanému vozu. Optimální řešení je ale vyvedení jednoho zásuvkového vstupu na fasádu domu. Tam doporučujeme vhodně umístit nerezovou zásuvku, která dobře odolává povětrnostním vlivům.

 

Není manipulace s hadicí příliš složitá?

Teprve ten, kdo centrální vysavač začne používat, tak může potvrdit, že není. Zjistíte pak, že najednou můžete vysávat i schody, že se vám vysavač nezasekne za každým rohem, nespadne na prahu u dveří a že už nehledáte za skříní elektrickou zásuvku pro připojení a navíc nebojujete s přívodní šňůrou, hadicí a všemi nástavci dohramady při vracení přístroje zpátky do skříně. Hadice centrálního vysavače je oproti tomu lehká a přes délku kolem 9m je velmi pohodlné, většinou z jedné zásuvky, vysát celé patro domu. U nových sad příslušenství je navíc ve standardní výbavě i látkový potah na hadici, který je velmi šetrný k nábytku a dveřním rámům.

  

Chtěl bych si pořídit centrální vysavač do svého domu, kde budu mít zároveň dílnu. Je možné i tam centrální vysavač využít?

Dobrý den, ve Vašem případě doporučujeme kontaktovat nejbližšího odborného prodejce DUOVAC. Záleží na tom, jak často by se v dílně vysávalo. Pokud by byl centrální vysavač v provozo více hodin denně, je vhodnější použít sací agregát pro komerční využití. Může se ale stát, že potřebujete uklidit pouze nárazově. V takovém případě lze použít klasický sací agregát DUOVAC. Otázkou jsou rovněž nečistoty, které budete vysávat. Pokud by se jednalo o mastný prach, popel nebo jinak problematické nečistoty, doporučuji vysávat v dílně s předřazenou separační nádobou.