slovenská verze duovac

Centrální vysavače DUOVAC 

 
 
800 139 076 Po-Čt: 8-17 h, Pá 8-15 h E-mail: podpora@newag.cz
 

Shozy na prádlo Artox - certifikovaná kvalita

Určitě jste v nějakém hollywoodském filmu nebo třeba v lepším hotelu narazili na vymoženost, kterou si už i na českém trhu můžete nyní pořídit a dovolit – shozy na prádlo

Bohužel tento doplněk v našich končinách není příliš doceněný a leckdo ho považuje za zbytečný. Jenže pusťme si v duchu všechny hádky kolem triček „upuštěných“ těsně vedle prádelního koše, či na ponožky pohozené u postele. Shoz na prádlo za domácí klid a pohodu rozhodně stojí. 
 

Artox - kolaudace bez problémů 

 
Shozy na prádlo se dříve poměrně běžně „obcházely“ použitím vodovodní trubky. Jenže takovéto polovičaté řešení se nelíbí stavebnímu úřadu, který tak může nepříjemně zasáhnout do kolaudace. U shozů Artox se ničeho takového bát nemusíte. Jedná se o jediný v České republice schválený systémem shozů pro stavby s certifikátem TÜV Czech. Žádné administrativní komplikace, které by mohly ohrozit či zpomalit kolaudační řízení, tak nehrozí. Nemluvě o snadné montáži do sebe přesně zapadajících dílů. Komponenty shozů lze samozřejmě koupit jednotlivě, ale pohodlnější je nepochybně zakoupit celý komplet včetně příslušenství v podobě objímek, montážních patic atd. Komplet s metr dlouhým potrubím určený pro dvoupodlažní objekt vyjde v akci na skvělých 16 666 korun bez daně. 
 

Skryto ve zdi

 
Shozy tvoří šachta o průměru 315 mm, která je spojnicí jednotlivých pater. Šachta ústí například v prádelně či koupelně nad prádelní koš. Díky celonerezovému provedení je zaručena jejich vysoká mechanická odolnost. Lze je obezdít nebo snadno zaklopit sádrokartonem, takže se nemusíme obávat, že by shoz nějakým způsobem opticky narušoval interiér. Systém pamatuje i na komplikovanější stavební detaily, takže obsahuje tvarovky pro úhyb shozu od svislé polohy. 
 

Elegantní pomocník

 
Existenci shozu na prádlo prozradí v každém patře pouze nainstalovaný vhozový díl, který kryje výklopná dvířka. Dvížka jsou standardně řešena v některém z odstínů mezinárodního vzorníku RAL, alternativu představuje rustikálnější dřevo nebo naopak chladně elegantní nerez. Finální vzhled je ale v podstatě plně v režii zákazníka a jeho přání. Společnost Newag s. r. o., dodavatel shozů Artox, je schopna integrovat vhozová dvířka i do skleněné stěny. Běžnou variantou jsou vhozy řešeny jako svislé, ale není problém ani vodorovná varianta. Tu skvěle využijeme například v koupelně vedle umyvadla. Až si příště opláchneme obličej, stačí ručník bez námahy hodit do dvířek v umyvadlové desce a úklid je vyřešen. 
Certifikované shozy na prádlo Artox dodává společnost Newag s. r. o. s pobočkami v Praze, Brně a Hradci Králové.