slovenská verze duovac

Centrální vysavače DUOVAC 

 
 
800 139 076 Po-Čt: 8-17 h, Pá 8-15 h E-mail: podpora@newag.cz
 

Zdraví

Syn je alergik, je dostačující klasický vysavač nebo je lepší centrální?

Centrální vysavač je z principu vyfukování přefiltrovaného vzduchu ven mimo obytné prostory jediným systémem, který nemusí dokazovat kvalitu filtrů a filtrace vzduchu, jako je tomu u přenosných vysavačů. Protože nevíří prach, tak může i pomoci ulehčit život alergikům a astmatikům.

 

Proč mám investovat do centrálního vysavače, když si můžu koupit vysavač přenosný?

Hlavní výhodou centrálního vysavače je, že dokonale odstraní i ty nejmenší prachové částice. Systém filtrace funguje tak, že nečistoty jsou zachyceny v odpadní nádobě a přefiltrovaný vzduch je vyveden mimo objekt. Právě vyfukovaný vzduch obsahuje určité procento prachových částic a díky skutečnosti, že se nevrací zpět do místnosti, se výrazně zvyšuje účinnost úklidu. Levné vysavače navíc nemají příliš kvalitní filtraci a poměrně hodně prachu se v průběhu vysávání vrací zpět do místnosti. Centrální vysavač si navíc pořizujete na celý život a vynaložená investice se Vám brzy vrátí.

 

Je potřeba mít vždy výdech přefiltrovaného vzduchu mimo objekt?


Pokud možno ano, protože tím si jednoduše dokážete ohlídat víření prachu v obytných místnostech. Je to nejzákladnější výhoda centrálních vysavačů oproti těm přenosným. Na druhou stranu ale tam, kde to není absolutně možné, jako třeba u bytů a díky dispozici místností s velkou vzdáleností vysavačové jednotky od obvodového zdiva, nebo střechy domu, je lepší přefiltrovaný vzduch vyfouknout do nebytové místnosti, než zpět do ložnice, nebo obývacího pokoje.