slovenská verze duovac

Centrální vysavače DUOVAC 

 
 
800 139 076 Po-Čt: 8-17 h, Pá 8-15 h E-mail: podpora@newag.cz
 

Články

Centrální vysavače - není co řešit

 
Prach, bakterie a roztoči jsou pro osoby trpící různými druhy alergií, či průduškovými onemocněními doslova noční můrou. Klasické přenosné vysavače je navíc mohutně víří po místnosti, takže spíše než úlevu způsobí uživateli s respiračními obtížemi perné chvilky. Existuje ovšem pomocník, se kterým probíhá likvidace alergenů mnohem příjemněji a především nesrovnatelně efektivněji – centrální vysavač DUOVAC.
 

V čem je jeho síla? 

 
Na rozdíl od mobilních vysavačů funguje centrální vysavač na principu odvodu přefiltrovaného vzduchu mimo objekt. Jádro systému, sací jednotka, je umístěna například v garáži, či v technickém zázemí objektu. S hadicemi je propojena trubkovými rozvody, které jsou ukryty ve zdi. V místnosti je vysavač „přiznán“ pouze zásuvkami, do kterých se hadice zasunou a tím se systém spustí. Po profiltrování je vzduch hnán přes výfuk na fasádě mimo objekt, a tak se žádné víření prachu v místnosti nekoná. Zcela jiná liga je navíc účinnost filtrů centrálních vysavačů. Ty si běžně poradí s částicemi o velikosti již od 0,1 mikronu, včetně bakterií, alergenů, ale co je důležité, i s vlhkostí. Účinnost filtrů se pohybuje kolem vynikajících 98 %, přičemž sací výkon jednotky běžně překračuje 600 Airwattů. Zde se musí mobilní vysavače hluboce sklonit, v tomto ohledu nemá centrální vysavač konkurenci.
 

Už žádné špinavé ruce od prachu 

 
Filtry mají dvě přednosti: životnost je velmi dlouhá a údržba minimální. Čištění probíhá pouze několikrát do roka, kdy se filtr vyklepe do odpadního koše či popelnice. Co ocení všechny osoby s respiračními obtížemi, je možnost nasadit přes filtr papírový vak, který snižuje ulpívání nečistot. Sáček se při čištění filtru jednoduše uvolní a nechá spadnout na dno odpadní nádoby. Kontakt uživatele s nashromážděním prachem a nečistotami je tedy eliminován na naprosté minimum.
A protože cílem uživatelů s alergií či astmatem je i tuto dlouhou údržbovou periodu co nejvíce prodloužit, je možné zvolit vysavač s velkou nádobou na nečistoty. Její údržba se provádí ještě méně často. Filtry některých výrobců se navíc dají pohodlně vyprat v pračce.

 
Chytré doplňky

 
Centrální vysavače navíc poskytují svým uživatelům nesrovnatelně vyšší komfort oproti mobilním vysavačům. S klasickým vysavačem je náraz do rohu skříně či nohy od stolu pravidlem snad při každém úklidu a nohu si s tímto přístrojem přejel asi každý alespoň jednou za život. S centrálním vysavačem tyto nepříjemné karamboly nehrozí. Nijak se nemanipuluje se sací jednotkou, pouze se pracuje s vysavačovými hadicemi. Ty lze navíc vyřešit jako zásuvné do zdi (tzv. Hadice ve zdi), kdy si na úklid uživatel vytáhne pouze potřebnou délku. Po dokončení jednoduše odjistí pojistku a hadice se schová do zdi.
Třešničkou na dortu systémů centrálních vysavačů je široká škála příslušenství, které k nim můžeme pořídit. Každá hospodyně v kuchyni ocení pod pracovní deskou linky doplněk Drawer Vac - lopatku, na kterou rukou nahrneme například drobky z nakrájeného chleba a díky sací jednotce vše během okamžiku zmizí. A kdyby snad kousky chleba napadaly na zem, stačí je namést ke štěrbině v soklu linky, centrální vysavač si s nimi poradí stejně rychle a účinně. Rychlý úklid zase zvládne doplněk VROOM s „pohotovostní“ sedmimetrovou hadicí, umístěný třeba v kuchyňské skříňce či předsíni. Na příslušenství vysavačů a hadice se běžně vztahuje standardní dvouletá záruka, rozumnější je ale volit produkty firem, které poskytují prodlouženou pětiletou záruku.

 
A co cena? Mile překvapí...  

 
Například základní modely zavedených značek centrálních vysavačů DUOVAC lze pořídit za méně než 15 000 korun bez daně, samozřejmě při zachování všech výše popsaných výhod. A konkrétně tento výrobce poskytuje na sací jednotku unikátní doživotní záruku. Příjemný bonusem je, že tyto vysavače jsou dle měření nejtiššími nabízenými výrobky na trhu. 
Kompletní systém (včetně rozvodů, zásuvek, hadic a instalace) vyjde do běžně velkého rodinného domu asi na třicet tisíc korun, což je suma s ohledem na parametry velice rozumná. Je to dáno také tím, že vysavačové hadice jsou velmi dlouhé a mají tak perfektní dosah. Díky tomu stačí velmi malý počet zásuvek (na jednu až kolem 65m2 vysávané plochy), rozvody tím pádem nejsou nijak přehnaně dlouhé a úspora je na světě. 
Centrální vysavač je nejlepší realizovat ve fázi hrubé stavby, ale ani majitelé stávajících objektů nemusí zoufat. Instalace se dá řešit i dodatečně, v tom případě je možné vést trubkové rozvody např. v liště na zdi. A do třetice, montáž centrálního vysavače je možné provést i v bytě. Žádný alergik, či astmatik tak již nemusí dále trpět.