Nacházíte se: Centrální vysavač -> Kdy lze instalovat cvs
Centrální vysavač se instaluje ve dvou etapách. V první etapě se realizuje potrubní rozvod, ve druhé etapě se osazují vysavačové zásuvky a sací agregát.
1. etapu je nejvhodnější instalovat v rámci hrubé stavby nebo při rekonstrukci. Díky délce hadice (9 – 15m) lze poměrně snadno instalovat potrubí v již hotovém objektu. V tomto případě je nejvhodnějším místem pro tažení potrubí nefunkční komínová šachta.
2. etapu je možné provést prakticky kdykoliv. Nejčastěji se osazuje sací agregát v průběhu stěhování, problémem není ani pozdější instalace.
Příkladem, že centrální vysavač lze instalovat jak v hrubé stavbě, při rekonstrukci tak v hotovém objektu je rodinný dům v Hradci Králové. Potrubí centrálního vysavače je zde instalováno v nově přistavěné, rekonstruované i stávající části rodinného domu.